Koncert w Prudnickim Ośrodku Kultury

18 grudnia 2017 r. uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Prudniku uczestniczyli w cyklicznej audycji „Dzień dobry co słychać?” odbywającej się w Prudnickim Ośrodku Kultury. Zaproszeni przez pana Marka Karpa młodzi muzycy, zaprezentowali licznie zgromadzonym uczestnikom spotkania program kolędowy. Wśród występujących uczniów byli: Artur Mencler (naucz. A. Tabiś), zespół smyczkowy w składzie – Amelia Talaga, Karolina Lewicka, Wiktoria Górzańska i Kamil Kapellak (naucz. M. Lewicki) oraz zespół fletowy w składzie – Weronika Buras, wiktoria Szkwarek i Patryk Kostruch (naucz. A. Fednar). Wśród wykonywanych kolęd usłyszeć można było dźwięki: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Nad Betlejem w ciemną noc”, „Hej w dzień narodzenia”, „Gdy śliczna Panna”, „Dziecina mała”, „Z narodzenia Pana”, „Cicha noc” czy też „Słuchaj, brzmi Aniołów pieśń”. Dzięki występowi naszych uczniów, zgromadzeni słuchacze poczuli atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.