Koncert z okazji Dnia Niepodległości Polski

9 listopada 2018 r. odbył się uroczysty koncert poświęcony niezwykłej, bo 100 rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę. Ta wzniosła rocznica spowodowała, że w uroczystości wzięła udział cała nasza szkoła, a sala koncertowa wypełniła się po brzegi naszymi gośćmi, rodzinami naszych uczniów, którzy wspaniałymi brawami i entuzjastyczną reakcją doceniali trud włożony w przygotowanie tego koncertu. Program koncertu wypełniły pieśni patriotyczne, żołnierskie, partyzanckie i muzyka klasyczna. Występowali soliści,  zespoły instrumentalne, zespoły klasowe oraz orkiestra dęta i dziecięcy chór szkolny. Muzycznej podróży przez 100-lecie naszej historii w prezentacjach uczniowskich, towarzyszyły piękne emocje i wzruszenia serc słuchaczy – a to stało się największą nagrodą dla nauczycieli oraz ich uczniów.